Umělý sníh

Zimní Sensory Play: Vyrobte dětem umělý sníh jen ze 2 ingrediencí

  • Děti a sníh patří neodmyslitelně k sobě.
  • I když venku sníh není, můžete jim ho dopřát doma v podobě zimní Sensory Play. 
  • Vyrobte dětem skvělý umělý sníh jen ze dvou ingrediencí.

Sensory Play aktivity jsou skvělým prostředkem k rozvoji grafomotoriky, jemné motoriky, soustředění i sociálních dovedností. My jsme si tentokrát vytvořili zimní Sensory Play s umělým sněhem a doplňky z časopisu Puntík.

Sníh vytvoříte jednoduše: stačí smíchat jedlou sodu a menší množství vody. Samozřejmě čím více sody, tím lépe. Já kupuji na fichema.cz jedlou sodu ve velkém balení po 3 kg a do tácu jsme ji vysypali téměř celou. Na toto množství sody jsme použili zhruba 250 ml vody. Vodu dolévejte do sody postupně tak, aby konzistence opravdu připomínala mokrý sníh, ze kterého se dobře staví. Pro jistotu doporučuji odložit si stranou trochu jedlé sody, aby se případně dala hmota „zahustit“, pokud byste to s vodou přehnali.

Prozkoumejte naše další Sensory Play aktivity.

S umělým sněhem jsme si skvěle pohráli. Vytvářeli jsme koule, sněhuláky, sjezdovku pro lyžaře a další stavby. S hmotou se skvěle pracovalo. Sníh jsme nechali na tácu i po ukončení hry, aby soda zase vyschla a mohla se dál používat. Nic tedy nevyhodíte. Po vyschnutí sodu jednoduše nasypete zpět do kanystru a máte ji připravenou k dalšímu použití.

Pustíte se do zimních hrátek?