Sádrové odlitky

Dnes přinášíme tip na jednu netradiční a celkem efektní výtvarnou aktivitu pro děti různého věku. Vyrobte jim (nebo s nimi) SÁDROVÉ ODLITKY.

K výrobě budete potřebovat pytlík sádry, vodu a silikonové formičky.

Sádrové odlitky ze silikonových formiček

Postup výroby je naprosto jednoduchý. Stačí smíchat sádru s vodou (poměr najdete na pytlíku se sádrou), hmotu nalít do formiček a nechat ztvrdnout. A pak odlitky vyklopit z formiček.

Sádrové odlitky z 3D formiček

Odlitky můžete využít různorodě. My máme část jen tak na hraní a část jsme natřeli barvami a udělali tak malé dárečky pro příbuzné.

Sádrové odlitky natřené barvami

Pokud doma nemáte silikonové formičky, tak můžete využít i obyčejné plastové bábovičky na pískoviště. 🙂 Nemusíte se bát, že z nich odlitky nevyklopíte. Jde to dobře, ale je potřeba vytahovat odlitek opatrně. Tím, jak není plast ohebný do všech stran jako silikon, tak se při neopatrném zacházení může odlitek polámat. I z tohoto důvodu je lepší volit v případě použití báboviček jednoduché tvary. Naše dlaň a chodidlo, které vidíte na fotografii níže k tomuto účelu není úplně ideální, protože prsty jsou docela náchylné k polámání. Ale při troše opatrnosti to půjde i tak. 😉

Sádrové odlitky z báboviček na pískoviště

Tak si do podzimních deštivých dnů nezapomeňte udělat zásobu sádry a ve vhodné chvíli děti překvapte novou aktivitou. 😉 Ty větší za vás jistě ochotně převezmou i samotnou výrobu odlitků a menší budou nadšené z malování na medvídky, u kterého si zároveň můžete procvičit i názvy barev. 😉

Příjemnou zábavu při tvoření i hraní. 🙂