Průhledné vyšívací šablony

Jednoduché vyšívání Martinka moc baví. Ze začátku jsem mu tvořila šablony z kartonu, ale přišlo mi takové nešikovné, že je vidět vždy jen jedna strana šablony, tak mě napadlo, že bych mohla vytvořit šablony průhledné, aby dítě rovnou vidělo, jak rub, tak líc. Pojďte se podívat, jak na to.

Průhledné vyšívací šablony

Jako materiál pro výrobu průhledných šablon jsem použila LAMINOVACÍ FÓLII, kterou jsem PRÁZDNOU nechala projet laminovačkou. Použila jsem ty nejsilnější fólie, tloušťka 125 mic, které jsou nejpevnější.

Průhledné vyšívací šablony

Následně jsem z fólie vystřihla různé tvary a po obvodu jsem do nich udělala za pomocí děrovačky otvory. K vyšívání používáme bavlnku a dětskou plastovou jehlu. Tentokrát jsme jehlu někam založili, tak jsem byla nucena improvizovat a „jehlu“ jsem vyrobila z nanukového dřívka. Jednoduše jsem vystřihla nůžkami tvar a poté do něj opatrně nožíkem vyvrtala dírku.

Vyrobená jehla

Bavlnku navlékám na dvakrát a před začátkem vyšívání ji jednoduše provleču do některé z dírek, aby se nevyvlékala a Martínek „prošívá“ zbytek šablony.

Průhledné vyšívací šablony

Na těchto průhledných šablonách se mi líbí, že po vyšití mohou posloužit i jako originální dekorace. Vhodné tvary můžeme využít i jako vánoční ozdoby na stromeček.

Průhledné vyšívací šablony

Za nás doma jednoduché vyšívání doporučujeme. Děti baví a procvičují si u něj pečlivost, trpělivost, jemnou motoriku, případně i barvy. Dírky ve tvarech jsou větší, šablony se dají využít i jako provlékačky.