Přiřazování dřevěných suků

Dnes si ukážeme multifunkční aktivitu, kterou můžeme snadno obměňovat dle věku a zájmu dětí. Princip hry je jednoduchý. Cílem je přiřadit dřevěný suk k odpovídajícímu kolečku na papíře.

Touto aktivitou můžete procvičovat různé dovednosti. Od písmen, přes barvy až po matematiku. V tomto článku vám ukážeme několik variant hry a ke každé z nich nabídneme šablonu ke stažení a vytištění. Pokud nemáte k dispozici dřevěné suky, můžete použít i vršky od PET lahví, na které nalepíte samolepící kolečka. 🙂

Začneme aktivitami na poznávání písmen. Na suky napíšeme malá písmena a přiřazujeme je k velkým písmenům na papíře. Šablonu s velkými tiskacími písmeny si můžete stáhnout zde.

Velká a malá písmena

Druhá varianta hry s písmeny je přiřazování psacích a tiskacích písmen. Šablonu s malými tiskacími písmeny si můžete stáhnout zde.

Psací a tiskací písmena

Pro nejmenší děti můžeme nachystat hru na přiřazování barev. Suky natřeme barvami nebo polepíme barevnými kolečky a necháme je přikládat suky ke kolečkům stejné barvy na papíře. Šablonu na přiřazování barev si můžete stáhnout zde.

Procvičování barev

Hra se dá využít i k procvičování různých dovedností z matematiky. Podívejte se na naše tipy.

Prvním z nich je přiřazování suků k číslům na šabloně. Na suky stačí nakreslit příslušné počty puntíků a aktivita pro malé počtáře je na světě.

Čísla a puntíky

Druhou možností je procvičování matematických operací. Na suky napíšeme početní příklady a dítě hledá výsledky na šabloně.

Procvičování počtů

Případně můžete procvičovat římské číslice.

Římské číslice

Nebo násobilku.

Násobky čísla 5

Šablonu s čísly si můžete stáhnout zde.

Tolik naše dnešní aktivity k procvičování dovedností z mnoha oblastí. Jistě vás napadnou i další varianty hry. Pro tento případ si můžete zde stáhnout šablonu s prázdnymi kolečky a využít ji pro tvorbu aktivity, kterou právě potřebujete. 🙂

Příjemnou zábavu při tvoření i hraní. 🙂