Nové chodníkové hry

Kdo sleduje Tvoříme pro děti již delší dobu, tak mu jistě neuniklo, že s dětmi milujeme křídy a různé chodníkové hry. Připravila jsem tedy novou várku 10 zajímavých her, které si můžete zahrát na chodníku. Budete potřebovat jen chodníkové křídy a případně rozprašovač s vodou.

Výrazné chodníkové křídy

Házení na terč

Na chodník nakreslíme jednoduchý terč. Děti se do něj trefují malými kamínky. Každý má tři pokusy a počítají se body podle toho, kterou část terče kamínek zasáhne.

Házení na terč

Skákací had

Obměna klasického skákacího panáka. Místo panáka jsme nakreslili hada. Můžete skákat různými způsoby – po jedné noze, snožmo, pozadu, …

Skákací had

Obkreslování stínů

Pokud svítí sluníčko, můžete zkusit velmi zajímavou aktivitu, obkreslování stínů. Stačí na chodník postavit figurku zvířete (dinosaura) a obtáhnout jeho stín. Můžete ale použít jakýkoliv jiný předmět nebo obkreslovat stojící dítě.

Obkreslování stínů

Smývání obrázků

Pokud se chcete při hrách osvěžit, můžete vzít do ruky rozprašovač s vodou a zahrát si na déšť. Úkolem dětí je namalované obrázky smýt vodou z rozprašovače. Na větší obrázky můžete použít konvičku a vodou. Další experimenty s křídami a vodou najdete v tomto článku.

Smývání obrázků

Sudoku

Věděli jste, že i klasické sudoku se dá hrát na chodníku? Zkuste. 🙂 Stačí nakreslit mřížku a do ní pár obrázků. Počet políček, která zůstanou volná určete dle věku.

Sukodu na chodníku

Barevné korálky

Namalujte puntíky různých barev a spojte je čarou. Takto vytvořené „korálky“ můžete využít více způsoby. Například ke hře Čáp ztratil čepičku. Děti mohou také na korálky pokládat předměty stejných barev nebo chodit po „šňůrce“, apod.

Barevné korálky

Vyskákej slova

Tato hra naše děti bavila nejvíc. Do mřížky jsem napsala různá písmena a vypsala k ní několik slov. Úkolem dětí bylo „vyskákat“ jednotlivá slova. To znamená, že děti skákaly po jednotlivých písmenech tak, aby složily dané slovo.

Vyskákej slova

Myšičko myš

Toto bludiště bylo inspirováno klasickou říkankou Myšičko, myš, pojď ke mně blíž. Děti mohou být buď kocourek nebo myška. Kocourek se snaží najít cestu k myšce, myška naopak tu, která nevede ke kocourkovi.

Myšičko myš

Skoč na číslo

U této hry si děti procvičí číslice i počítání. Úkolem menších dětí je skočit na vyřčené číslo. Se staršími můžete hru ztížit a dávat jim příklady a ony skáčou na jejich výsledky.

Skoč na číslo

Souřadnice

Tato hra rozvíjí prostorovou orientaci. Dětem zadáváme různé souřadnice a jejich úkolem je stoupnout si na obrázek, který souřadnicím odpovídá. Dobré je také otočit si role a nechat děti určovat souřadnice.

Souřadnice

Tolik naše nové chodníkové hry. Věřím, že si u nich užijete spoustu zábavy a něco nového se také naučíte. Stejně jako my. Chodníkové křídy, které jsme použili máme z Dětského e-shopu.