Minisvět v dělené dóze

DĚLENOU DÓZU jsem dlouho měla v hledáčku, takže když jsem jí před nedávnem zahlédla v supermarketu, musela jsem ji koupit. A udělala jsem dobře, že jsem koupila pro každé dítě jednu. Už jsme v ní vyzkoušeli několik „Messy Play“ aktivit a jsme nadšení. Pojďte se inspirovat.

Minisvět v dělené dóze

Plastová dóza na několik oddělených částí, které můžete naplnit různým materiálem podle tématu hry. Navíc má praktické víko. Pokud v dóze máte jen sypké materiály, po skončení hry ji jednoduše zavřete a nic se vám nevysype. Můžete tak mít aktivitu připravenou na příští hru.

Dělená dóza

My jsme dózu využili pro mini staveniště, mini farmu, mini les a barevný led. Pojďte se podívat zblízka.

STAVENIŠTĚ

Jakékoliv staveniště je u nás doma sázka na jistotu. Naše dřívější staveniště v krabici byla jedna z NEJ aktivit. Do dělené dózy jsem Martínkovi nachystala písek, dřevěné suky, dekorační kamínky, cihličky ze samotvrdnoucí hmoty a větší kameny. Pak stačí vzít malé autíčko a o zábavu je postaráno.

Mini staveniště v dóze

FARMA

Naše Marky miluje domácí zvířata, takže pro tu jsem nachystala do dózy malou farmu. Podestýlka pro koně byla z pilin, koza se pásla na trávě, prase stálo v hlíně, kočka měla měkký pelíšek z kousku látky a kachna plavala na vodě.

Mini farma v dóze

LES

Dalším oblíbeným tématem je LES. Použili jsme piliny, kousky kůry, suché jehličí, kamínky a dřevěná kolečka, která jsem nařezala z větvičky. Dřevěné figurky zvířat jsou od hračky Merhaut, filcová zvířátka jsou z Buuku.

Mini les v dóze

BAREVNÝ LED

Poslední aktivitu jsme zvolili „ochlazovací“. Vysvobozovali jsme figurky zvířat z barevného ledu. Do každého oddílu dózy jsem nalila vodu obarvenou potravinářským barvivem, vložila do ní figurku zvířete a dala přes noc do mrazáku. Děti pak z ledu figurky „vysvobozovaly“ pomocí kladívka.

Barevný led

Tolik naše dnešní nápady na aktivity v DĚLENÉ DÓZE. Více o hře typu Messy Play najdete v tomto článku.