Loutkové divadlo BUUK: aktivity

Loutkové divadlo od BUUKU se u nás doma už zabydlelo. U nás doma se nejčastěji hraje pohádka O ŠÍPKOVÉ RŮŽENCE. Součástí sady k výrobě divadélka je tištěný scénář k této pohádce. Možností, jak s divadélkem pracovat je ale samozřejmě více. Pojďte se inspirovat.

Loutkové divadlo BUUK

POZNEJ POHÁDKU

Zahrajeme kousek známé pohádky a děti hádají, o který příběh se jedná.

KDO KAM PATŘÍ

Zvolíme si konkrétní pohádku a dětem ukazujeme různé loutky. Děti rozhodují, zda daná postava do této pohádky patří nebo ne. Pokud tuto hru hrajeme ve větším počtu dětí (například ve školce), můžeme dětem dát lístečky zelené a červené barvy. Pokud loutka do příběhu patří, zvednou zelenou kartičku, pokud ne, zvednou červenou.

POZPÁTKU

Velmi zajímavým způsobem, jak pojmout divadelní představení je přehrát příběh pozpátku – od konce po začátek.

RODINNÉ HISTORKY

Vzhledem k tomu, že sada k výrobě divadélka obsahuje větší množství loutek, můžete si vyrobit i postavy členů rodiny. Následně si můžete s dětmi přehrát nějakou historku, kterou jste společně prožili.

Loutky BUUK

VYMYSLI SCÉNÁŘ

Se staršími dětmi můžete vymyslet scénář k vlastní pohádce nebo příběhu.

KDO JE KDO

S dětmi si můžete zahrát také hádankové kvízy. Vybereme si jednu postavu a děti se ptají na její vlastnosti a vzhled. Následně hádají, o koho se jedná.

CHARAKTERISTIKA POSTAV

Další variantou hry je charakteristika postav. Děti popisují vnější i vnitřní charakteristiku vybraných pohádkových postav. Postavy můžeme také nakreslit a vytvořit si list s jejich obrázkem a popisem.

VÝROBA DOPLŇKOVÝCH KULIS

Můžete navrhnout a vyrobit další kulisy z různých materiálů. Využít můžete filc, dřívka či karton.

Loutky a kulisy

JÁ V POHÁDCE

Zajímavou aktivitou je zakomponovat postavu dítěte do známé pohádky. Nejdřív s dítětem naplánujeme, jakou roli v příběhu by mělo hrát a následně mu k ní vytvoříme originální scénář.

Například: další sourozenec Jeníčka a Mařenky, který zůstal doma a pak je kde hledat do lesa.

NOVÁ POSTAVA

Druhou alternativou výše uvedené hry je přidání nové postavy do pohádky. Ne sebe, ale vymyšlené postavy. Například: dědeček v pohádce O Červené Karkulce. V běžné pohádce se dědeček Karkulky neobjevuje, ale v naší upravené klidně být může. S dětmi můžete vymyslet, jak nová postava změní děj pohádky. Ubrání dědeček babičku a Karkulku před vlkem nebo vlk sežere babičku a dědečka a na Karkulku už nebude mít v břiše místo… ? To už je na vaší fantazii. 🙂

Loutkové divadlo BUUK

Tolik naše tipy na aktivity s loutkovým divadlem od BUUKU. Vše důležité o výrobě divadélka najdete v tomto článku.

Příjemnou zábavu. 🙂