Kreativní domečky 2v1

Při tvoření s dětmi ráda používám NETRADIČNÍ MATERIÁLY a zkouším ZAJÍMAVÉ KOMBINACE. To, že mám ráda DŘEVO, je z mých článků asi patrné. Nechala jsem si tedy před časem u Útulny vyrobit DŘEVĚNÉ POLOTOVARY ve tvaru DOMEČKU. Malování na dřevo je pro děti lákavé a navíc pak mohou hotový výrobek použít jako hračku. A vlastnoručně vyrobená hračka, ta má v jejich očích teprve hodnotu. Několik domečků jsem si ale přece jen přivlastnila a vyrobila z nich KREATIVNÍ DOMEČKY 2v1. Pojďte se na ně podívat.

Kreativní domečky 2v1

Z polotovarů jsem vyrobila VÝTVARNOU POMŮCKU 2v1: RAZÍTKA + KŘÍDOVÉ TABULKY.

Kreativní domečky 2v1

K vytvoření RAZÍTEK jsem použila PĚNOVÝ PAPÍR. Mrkněte na něj sem. Vystřihla jsem z něj tvar domečku a nožíkem vyřízla okénka a dveře. Poté jsem ho nalepila na dřevěný polotovar lepidlem na dřevo.

K razitkování jsme využili TEMPERY lehce naředěné vodou, které jsme štětcem nanesly na pěnový výřez. Otištěné domečky můžete využít k dalšímu tvoření. Když použijete TEXTILNÍ BARVY, můžete potisknout látku.

Natištěné domečky

 

Z druhé strany jsem polotovar natřela TABULOVOU BARVOU. Mrkněte na ni tady. Po zaschnutí stačí dětem dát k dispozici KŘÍDY a zbytek nechejte na jejich fantazii. 🙂 Křídy používáme tyto.

Tolik naše dnešní tvoření. Pokud jsme vás inspirovali, přejeme příjemnou zábavu. 🙂