Kolo štěstí: „Co budeme dělat?“

Otočný podnos IKEA Snudda mě zaujal už dříve. Říkala jsem si, že by se dal dobře využít k tvorbě pomůcek pro děti. Něco jako „KOLO ŠTĚSTÍ“ byla první věc, která mě napadla. Pořád jsem ale nemohla přijít na to, jak to konkrétně zrealizovat. Ale když Martínek podnos otočil spodní stranou nahoru, bylo to hned jasné a KOLO ŠTĚSTÍ je na světě. 😊

Kolo štěstí

Naše KOLO ŠTĚSTÍ obsahuje obrázky oblíbených her a aktivit. Funguje tak, že ve chvíli, kdy chceme s Martínkem dělat něco společně a je nám jedno, co to bude, zatočíme kolem a děláme to, na co ukáže šipka.

Kolo štěstí

Při výrobě jsem postupovala následovně:

Z tvrdého papíru velikosti A2 jsem vystřihla velké kolo o průměru podnosu. Následně jsem uprostřed vystřihla menší kolečko o průměru kolečka, které se na podnosu otáčí.

Kolo štěstí

Otočný podnos IKEA Snudda jsem otočila spodní stranou nahoru a nasadila na něj větší kolo. Menší jsem nalepila na středovou část.

Kolo štěstí

Kolo štěstí

Poté jsem na menší kolečko nakreslila šipku a na větší kolo symboly pro námi oblíbené aktivity. Máme tam čtení, hraní na klávesy, stavění z kostek, hru na doktory nebo třeba i vaření.

Kolo štěstí

Aby se papír po podnosu neposouval, přichytila jsem ho zespodu suchými zipy. Dá se tak jednoduše sundat a vyměnit za jiné téma. 🙂 Tolik náš dnešní tip na využití otočného podnosu IKEA Snudda. Pokud vás zajímají další pomůcky vyrobené z tohoto podnosu, mrkněte do tohoto článku.