Kartonová vkládačka: Počasí

Letos zažíváme opravdu APRÍLOVÉ POČASÍ. Vyrobila jsem tedy dětem na toto téma VKLÁDAČKU Z KARTONU. V článku najdete návod, jak na to, šablonu ke stažení a také několik nápadů na výrobu různých obměn této oblíbené hry.

Vkládačka: Počasí

Budeme potřebovat:
  • 2 silnější kartony velikosti A4
  • předlohu s obrázky
  • pastelky
  • nůžky/kapesní nůž
  • lepidlo

Pomůcky k výrobě vkládačky

Postup výroby:

1. Na tvrdý papír vytiskneme šablonu s obrázky. Stáhnout si ji můžete tady. Obrázky vybarvíme, obstřihneme a nalepíme je na jeden z připravených kartonů.

Vkládačka: Počasí

2. Nalepené obrázky vyřízneme z kartonu.

Výroba vkládačky

 

Výroba vkládačky

3. Karton s výřezy nalepíme na druhý z připravených kartonů. Obrysy otvorů pro vkládání tvarů můžeme zvýraznit černým fixem.

Vkládačka: Počasí

Jak hru využít:

Vkládání tvarů se děti učí mezi prvním a druhým rokem. Se staršími dětmi můžeme hru využít k povídání si o jednotlivých projevech počasí. Můžeme je naučit anglické názvy pro jednotlivé obrázky, apod.

TIP:

Do otvorů pro vkládání můžete nalepit obrázky vhodného oblečení pro dané počasí nebo do nich napsat české/anglické názvy jednotlivých projevů počasí.

Vkládačka: Počasí

Pokud jsou u vás VKLÁDAČKY aktuální, podívejte se na další varianty, které si můžete doma vyrobit: dřevěná vkládačka lesních zvířat, vrstvená vkládačka, hmatová vkládačka.

Příjemnou zábavu při tvoření a hraní. 🙂