Hry ve vaně

Nedávno jsme vám představovali VOSKOVKY DO VANY. Teď bychom chtěli dát několik tipů na HRY VE VANĚ, které jsme díky voskovkám vytvořili. Můžete se inspirovat. 🙂

Hry ve vaně

K vytvoření všech her jsme použili tyto voskovky z e-shopu Učení je radost.

Voskovky do vany

První aktivitou jsou klasické PIŠKVORKY. Na obklad nakreslíte čtvercovou síť a hra může začít.

Piškvorky ve vaně

Dalším tipem aktivity jsou SPOJOVAČKY. Můžete jimi procvičit barvy, číslice i písmena.  U číselné spojovačky na obkladačku napíšete číslice od 1 do 10 a dítě čárou spojuje čísla tak, jak jdou v řadě za sebou. Stejným způsobem můžete místo čísel využít třeba písmena, z nichž se skládá jméno dítěte.

Spojovačka s čísly

BARVY procvičíte tak, že na vanu nakreslíte barevné rybky a puntíky. Dítě „loví“ ryby tak, že pastelkou spojí rybku a puntík stejné barvy.

Spojovačka „Barvy“

K procvičování barev i zraku si můžete zahrát i obměnu PEXESA. Stačí na různá místa nakreslit dvojice puntíků různých barev a můžete hledat nebo zase spojovat.

Pexeso ve vaně

Další hrou je MŘÍŽKA. Děti si při ní procvičují logické myšlení. Na obklad nakreslíte čtvercovou síť a do řádků nakreslíte geometrické tvary, do sloupců barevné puntíky. Úkolem dítěte je nakreslit do jednotlivých políček příslušné tvary, aby odpovídaly tvarům a barvám ve sloupcích a řádcích.

Mřížka

S geometrickými tvary si můžete pohrát také ve formě jednoduchých OMALOVÁNEK. Stačí nakreslit jejich obrysy a děti mohou obtahovat, pojmenovávat a vybarvovat geometrické tvary dle barev jejich obrysů.

Omalovánky geometrických tvarů

Za pomoci tvarů nebo jiných obrázků můžete trénovat i POČÍTÁNÍ. Nakreslíte různé počty jednotlivých tvarů a děti jednotlivé druhy počítají.

Počítání geometrických tvarů

Poslední nápad dětem pomůže s procesem mytí a osamostatněním se v této oblasti. U nás doma tento OBRÁZKOVÝ NÁVOD krásně funguje. Syn je vizuální typ a když se koupe, dívá se na jednotlivé kroky a předříkává si podle obrázku, které části těla si má umýt a že je potřeba namočit se vodou, namydlit se a opět se opláchnout. 🙂

Obrázkový návod k osobní hygieně

Tolik naše tipy na HRY V KOUPELNĚ s využitím VOSKOVEK DO VANY. U nás doma jsou velmi oblíbené. 🙂