Hry na pískovišti

Po sérii oblíbených chodníkových her bych vám chtěla nabídnout podobně jednoduché aktivity téměř bez přípravy, které můžete s dětmi hrát na pískovišti. Pojďte se na ně podívat.

Hry na pískovišti

MÍČ DO DŮLKU

V písku vytvoříme hlubší díru. Určíme vzdálenost, ze které se budeme do díry trefovat míčem. Můžeme vytvořit i několik stanovišť, ze kterých házíme a trefy obodovat dle obtížnosti. Naše děti s oblibou házejí do důlku z výšky (z horní části prolézačky). 🙂 Děti potrénují přesnost, odhady vzdáleností a hrubou motoriku.

Míč do důlku

PSANÍ DO PÍSKU

Naší oblíbenou aktivitou je také psaní a kreslení do písku. Stačí najít v okolí pískoviště klacík a je to. Můžete jen tak kreslit nebo trénovat číslice či písmena.

Psaní do písku

ZAKOPANÝ POKLAD

V písku vyznačíme určité území. Do označeného prostoru zakopeme předem dohodnutý předmět (více předmětů). Děti pomocí lopatek předměty hledají.

Zakopaný poklad

Opět můžeme různé předměty označit různým bodovým ohodnocením nebo počítat, kdo najde víc věcí a podobně.

Zakopaný poklad

SPOJOVAČKA

Při této aktivitě si děti procvičí geometrické tvary. Pomocí klacíků vyznačíme body jednotlivých tvarů (klacíky dáme jakoby do rohů). Děti prstem nebo dalším klacíkem body spojují a tvoří tak obrysy tvarů.

Spojovačka

DORTÍKY

Malé cukráře potěší tvorba dortíků z písku a jejich zdobení přírodninami. U nás oblíbené jsou také vyřazené silikonové formičky na muffiny.

Dortíky

BLUDIŠTĚ A CESTIČKY

Pomocí lopatky vytvoříme v písku dráhy. Můžeme je využít pro autíčka nebo po nich mohou děti chodit.

Cestičky a bludiště

Při troše představivosti vytvoříme i složitější bludiště, ze kterého se děti musí dostat ven. Stačí přidat několik slepých uliček. Na různá místa bludiště můžeme položit drobné předměty, které musí děti vyzvednout v daném pořadí.

Cestičky a bludiště

Tolik naše inspirace na pískoviště. Na závěr vám dám ještě tip na naše oblíbené dětské nářadí, které na pískovišti skvěle využijete. Jedná se o dětské zahradní nářadí z hračkářství, které s oblibou používáme i na písek. 🙂

Dětské zahradní nářadí

Přejeme příjemnou zábavu při tvoření a hraní. 🙂