Hrací karty s puntíky

Samolepící kolečka používám k tvoření aktivit hrozně ráda. V dnešním příspěvku jsem je využila k výrobě „multifunkčních“ hracích karet.

Kromě samolepících puntíků potřebujete bílé kartičky. Můžete si je nastříhat z tvrdého papíru nebo použít stejně jako já tyto hrací karty bez potisku.

Hrací karty bez potisku

Vyroba karet s puntíky už je potom jednoduchá. Stačí kolečka nalepit na karty. Já jsem pro jednu sadu hry použila 10 karet a kombinovala jsem různé počty puntíků různých barev. Na dvou kartách jsou všechny barvy, na dalších čtyřech vždy jedna z barev chybí a na zbývajících jsou zastoupeny vždy dvě barvy. Snažila jsem se, aby vždy minimálně na dvou kartách byl stejný počet puntíků jedné barvy. A tím se dostáváme k využití karet.

Hrací karty s puntíky

Hrací karty s puntíky nabízí více možností, jak se dají použít. Zde je několik našich tipů.

Počítání podle barev vezmeme si libovolný počet karet a počítáme, kolik je na nich celkem puntíků jednotlivých barev.

Překreslování – uspořádání barev na kartách můžeme překreslovat na papír.

Hledání předmětů – vezmeme si libovolnou kartu a hledáme ve svém okolí předměty, které mají stejnou barvu jako puntíky na kartě.

Hledej stejný puntík – seskupujeme k sobě karty, které na sobě mají stejný počet puntíků jedné barvy.

Třídění barev – nachystáme si plyšové kuličky či barevné knoflíky v barvách puntíků a čtyři malé misky nebo kelímky od jogurtů. Nádoby označíme barvami puntíků na kartach.Vezmeme si libovolnou kartu a počítáme počet puntíků jednotlivých barev. Do misek potom dáváme stejný počet kuliček každé barvy jako je počet puntíků na kartě.

Tolik tedy naše Hrací karty s puntíky. 🙂 Pokud vás napadnou další možnosti aktivit s kartami, budeme rádi, když se o ně podělíte.

Přejeme vám příjemnou zábavu při tvoření i hraní. 😉