Dřevěná vkládačka LESNÍ ZVÍŘATA

To, že mám ráda DŘEVĚNÉ HRY není nic nového. Čím dál víc mě ale láká ze dřeva také tvořit. Dnes vám chci ukázat svoji první dřevěnou hru, kterou jsem dětem vyrobila. Jsou to VKLÁDACÍ PUZZLE S LESNÍMI ZVÍŘATY. Je za nimi spousta práce, ale mám z nich obrovskou radost.

Vkládačka LESNÍ ZVÍŘATA

Chtěla jsem, aby na vkládačce byly REÁLNÉ OBRÁZKY lesních zvířat. Namalovat je neumím, a tak jsem použila samolepky od nejdeTo Áňa malá, které jsou moc pěkné. Jsou to přesně tyto obrázky.

Vkládačka LESNÍ ZVÍŘATA

Zvířata jsem vystřihla z archu a nalepila je na překližku. Použila jsem tuto překližku.

Vkládačka LESNÍ ZVÍŘATA

Druhá fáze výroby byla nejtěžší a nejnáročnější. Musela jsem jednotlivá zvířata z překližky vyřezat.

Vkládačka LESNÍ ZVÍŘATA

Jelikož nemám dílnu se svěrákem, ani vhodnou pilku, řezala jsem je kapesním nožíkem na šicí podložce. No, uf… Bylo to opravdu náročné, ale nakonec jsem si našla styl, kterým to celkem šlo.

Vkládačka LESNÍ ZVÍŘATA

V dalším kroku jsem samotná zvířátka a hrany otvorů po nich začistila smirkovým papírem. Záměrně jsem otvory obrousila trošku víc, aby se zvířata dala lehce z otvorů vytáhnout.

Vkládačka LESNÍ ZVÍŘATA

Na závěr jsem překližku s otvory podlepila ještě jednou překližkou a vkládačka byla na světě. Lepila jsem univerzálním vteřinovým lepidlem.

Vkládačka LESNÍ ZVÍŘATA

Musím říct, že tvoření z překližky bylo pro mě velkou zkušeností. S vhodným nářadím by to šlo určitě rychleji, ale vidíte, že to jde i bez něj. 🙂

Vkládačka LESNÍ ZVÍŘATA

Stejným způsobem by se vkládačka dala vyrobit i z kartonu. Pokud se vám nechce pracně řezat dřevo, tak určitě zkuste. Já jsem si práci se dřevem chtěla vyzkoušet a taky jsem chtěla, aby byla hra odolnější.

Vkládačka LESNÍ ZVÍŘATA

Podruhé už by se mi to takto pracně řezat nechtělo, ale stálo to za to a jsem moc ráda, že jsem to nevzdala a hru dokončila. 🙂 A nejvíc mě těší to, že se vkládačka líbí naší Markétce, pro kterou jsem ji hlavně tvořila. ❤️