Vajíčka zpěvných ptáků

DIY vajíčka zpěvných ptáků

Před pár dny jsme s dětmi v parku pozorovali straky. Jedna z nich měla v zobáku větvičku a letěla s ní na vysoký strom. Z toho jsme usoudili, že si staví hnízdo. Ptáčky rádi pozorujeme v přírodě i na naší zahrádce. Podle vzhledu jich většinu poznáme, ale napadlo mě vyzkoušet si poznávačku podle VAJÍČEK. A tak jsem tuto hru vyrobila. Pojďte se podívat, jak na to.Vajíčka zpěvných ptáků

Budeme potřebovat:
  • slané těsto
  • akrylové barvy a fixy
  • kartičky s obrázky ptáků

Kartičky s obrázky ptáků

Postup:

Ze slaného těsta jsem vymodelovala tvary vajíček. Vytvořila jsem je větší a spodní stranu jsem zploštila, aby se vajíčko dalo postavit. Recept na slané těsto najdete tady.

Vajíčka jsem dala péct do trouby. Pekli jsme je na 180 stupňů zhruba 30 minut.

Vajíčka ze slaného těsta

Po vychladnutí jsme vajíčka barvili. Obrázky vajíček jsem hledala na internetu a vybrala jsem ty druhy, které se od sebe výrazně liší. Použila jsem tyto akrylové barvy.

Vajíčka zpěvných ptáků

Cíl aktivity:

Cílem hry je přiřadit vajíčko k obrázku správného ptáka. Kartičky ptáků máme tyto. Jsou skvělé. Realistické obrázky použitelné k mnoha aktivitám.

Přiřazování vajec k ptákům

Vajíčka můžete použít i k vytvoření jarní dekorace v podobě ptačího hnízda. Návod najdete tady. Do hnízda jsme vajíčka vyrobili o něco menší.

Hnízdo z provázku

Výroba a barvení ptačích vajíček nás moc bavilo. Některá vajíčka si děti namalovaly jako velikonoční a určitě si toto tvoření zopakujeme.

Vyzkoušejte. 🙂