DIY kartičky abeceda

Dnes mám tip pro rodiče předškoláků. Zkuste si s nimi vyrobit jednoduché KARTIČKY K PROCVIČOVÁNÍ ABECEDY. V článku najdete návod, jak na to a také příklady aktivit, ke kterým tyto kartičky využijete (nejen pro předškoláky).

DIY kartičky abeceda

K vytvoření kartiček budete potřebovat karton (nebo tvrdý papír), nůžky, lepidlo a dětské časopisy.

Materiál k vytvoření kartiček

Z kartonu nebo tvrdého papíru nastříhejte kartičky velikosti cca A6. Do rohu každé kartičky napište jedno písmenko abecedy.

DIY kartičky abeceda

Pak už stačí jen listovat časopisy a hledat obrázky, které začínají na dané písmenko. Ty vystřihujte a lepte na příslušné kartičky.

Při tvorbě kartiček si děti procvičí:

  • zrakové vnímání
  • pozornost
  • sluchové rozlišování
  • stříhání
  • jemnou motoriku

DIY kartičky abeceda

Hotové kartičky můžete využít k dalším aktivitám. Uvádíme několik nápadů.

UKAŽ OBRÁZEK

Nejmenší děti si mohou procvičit slovní zásobu při hledání konkrétního obrázku na kartách. Druhá varianta je najít předmět z obrázku přímo v místnosti nebo v přírodě.

BARVY

Batolata můžete na kartičkách učit barvy. Při pojmenovávání jednotlivých obrázků jim říkejte, co má jakou barvu (např. Toto je žluté sluníčko.) . Starší děti mohou už samy ukazovat a následně počítat předměty konkrétní barvy.

NAJDI V ČASOPISE

Pokud máte stejný časopis, ze kterého jste obrázky stříhali, ještě jednou nerozstříhaný, můžete obrázky z kartiček hledat zase zpětně i v časopise.

DIY kartičky abeceda

POČÍTÁNÍ

S předškoláky můžete na kartičkách trénovat počítání. Stačí jim zadat, co mají spočítat. Např. Kolik je zvířat, jejichž název začíná na písmeno K?

HÁDANKY

Karty se dají využít i k hádankám. Jeden hráč popisuje konkrétní věc z některé karty a druhý hádá, o co se jedná.

PŘÍBĚHY

K rozvoji slovní zásoby můžete karty využít k tvorbě příběhů, v nichž hrají postavy a předměty z kartiček.

DIY kartičky abeceda

Tolik náš dnešní tip na výrobu kartiček k procvičování abecedy i dalších dovedností. Přejeme příjemnou zábavu při tvoření a hraní.