Diy figurky do Betléma

Přírodní dřevěné figurky jsou skvělou pomůckou k tvoření. Když jsem si je vybírala na e-shopu Učení je radost, plánovala jsem z nich vytvořit postavičky do adventního kalendáře. Advent se blíží, a tak jsem se vrhla na tvoření. Z figurek jsem vytvořila postavy do Betléma. 

DIY figurky do Betléma

Budete potřebovat:
  • dřevěné figurky (použila jsem tyto)
  • akrylové barvy
  • tenký štětec
  • tenký černý fix na detaily
  • bezbarvý lak na dětské hračky

Pomůcky k tvoření

Postup

Nejdříve jsem si rozmyslela, jaké postavy v sadě chci mít a rozdělila jsem si figurky tak, aby seděly dle pohlaví a velikosti (ženy, muži, děti).

Poté jsem si tužkou na figurky načrtla, kde budou mít vlasy. Nabarvit jako první vlasy se mi osvědčilo, protože se od toho odvíjí, kde bude mít panáček obličej. Podle toho jsem pak barvila oblečení.

Vlasy a oblečení jsem malovala akrylovými barvami. Obličej tenkým fixem.

Svatá rodina

Tři králové

Základem je Maria, Josef a Ježíšek. Kromě Svaté rodiny jsem vytvořila skupinku tří králů. Jednoho z nich jsem namalovala s tmavou pletí. Na hlavách mají „turbany“.

Tři králové

Pastýři

V Betlémě nesmí chybět ani pastýři. Na ty jsem použila mužské figurky různých velikostí, které mi zbyly po použití těch velkých na hlavní postavy.

Pastýři

Andêlé

Početnou skupinu tvoří andělé. Na ty jsem zase naopak použila ženské postavy. Celkem mě lákalo dodělat postavám různé detaily z dalších materiálů, ale nakonec jsem je všechny nechala jen takto jednoduše namalované.

Figurky jsem zatím nelakovala, ale mám to v plánu, aby se barva neodírala.

Andělé

Figurky členů naší rodiny

Mezi postavy jsem zařadila i figurky členů naší rodiny a musím říct, že to byla dobrá volba. Děti jsou z nich nadšené. Časem nejspíš ještě pořídím další figurky, abych mohla domalovat členy širší rodiny. Obličeje u těchto figurek jsem malovala jako první a použila jsem o něco silnější fix a není to úplně „ono“, doporučuji opravdu co nejtenčí fix. Na detaily na oblečení jsem použila univerzální permanentní fixy.

Figurky naší rodiny

Betlém

K figurkám jsem měla v plánu vyrobit i nějaký betlémek, ale Martínek si poradil sám a vyrobil ho z Lega Dupla. Takže to budu mít nejspíš bez práce. 🙂 Přidávám obrázek celé scény i s figurkami zvířat tak, jak mi to nachystal k nafocení. 🙂

Betlém

Figurky nejsou dokonalé, byla to moje první zkušenost tohoto typu. Každopádně, moc jsem si tvoření užila a jelikož jsem je nezvládla utajit před dětmi, tak už si s nimi pohrály a moc se jim líbí, z čehož mám radost ještě větší. 🙂 Tímto vás chci povzbudit k tvoření. Zvládnou to i začátečníci v malování jako já. 😉