Barevné dřevěné kelímky

Dnes si budeme trošku hrát s barvami. Sehnala jsem malé dřevěné kelímky, které jsem natřela barvami a ihned se u nás ujaly. Už je máme nějakou dobu, takže jsme s nimi vymysleli více aktivit a chceme se o ně s vámi podělit.

Barevné kelímky

První aktivitou je TŘÍDĚNÍ BAREV. K tomuto účelu jsem stejnými barvami jako kelímky natřela také dřevěné suky a úkolem dítěte je vkládat suky do kelímků dle barev.

Barevné kelímky

Kelímky se dají pěkně skládat na sebe, takže druhou aktivitou je SKLÁDÁNÍ KOMÍNŮ. K tomuto účelu je možné vyrobit i barevné předlohy.

Barevné kelímky

Nebo můžete kelímky stavět podle toho, jaká barva vám padne na barevné kostce. Ale v tomto případě by to chtělo od každé barvy více kelímků.

Barevné kelímky

Další variantou hry s PŘIŘAZOVÁNÍM BAREV je pokládání kelímků na kartičky stejné barvy. Můžete využít jako my tyto kartičky od Juchuuu! nebo si vyrobit kartičky z barevného papíru.

Barevné kelímky

Kelímky jsou také ideální pro SCHOVÁVÁNÍ malých předmětů. V našem případě jsou to nejčastěji dřevěné kachničky. 🙂 Můžete si zahrát hru na postřeh, při níž do jednoho kelímku schováte malý předmět a pak kelímky přesouváte mezi sebou a dítě má po chvíli přesouvání za úkol uhádnout, ve kterém kelímku daný předmět je. Pro starší děti by bylo při této variantě hry použít pro přesouvání kelímky stejných barev, batolatům bude stačit i samotné hledání předmětů v kelímcích.

Barevné kelímky

Dále můžete kelímky schovat v místnosti a HLEDAT je. Nebo schovat třeba BAREVNÉ SUKY a nechat je děti nosit do kelímků.

Barevné kelímky

Možností hry je více, jistě vás také nějaké nápadnou. 🙂 A pokud byste nesehnali podobné kelímky, nezoufejte, můžete využít třeba přírodní dřevěné stojánky na vajíčka. Kromě stavění komínů si s nimi můžete všechny ostatní hry zahrát taky. 🙂

Příjemnou zábavu při tvoření i hraní. 🙂