Barevné čtverečky

Dnešní DIY hra se bude opět týkat poznávání barev, ale nejen toho. U BAREVNÝCH ČTVEREČKŮ si s malými dětmi procvičíte také logické myšlení a rozšíříte slovní zásobu.

Barevné čtverečky

Budeme potřebovat:
  • dřevěné nebo kartonové čtverečky
  • tempery nebo akrylové barvy (použila jsem tempery Thin Stix)
  • černý akrylový fix
Postup

Polovinu čtverečků nabarvíme barvami, na druhou polovinu černým fixem nakreslíme obrysy různých předmětů tak, aby se hodily k obarveným čtverečkům.

Pomůcky k vytvoření hry

Cíl hry

Cílem základní hry je PŘIŘADIT čtvereček s černobílým obrysem obrázku k barevnému čtverečku podle toho, jakou barvu věc na obrázku ve skutečnosti má. Například: list + zelený čtvereček.

TIP: Mladším dětem můžete nabarvit i druhou stranu čtverečků s černobílými obrysy. Tato „nápověda“ jim pomůže úkol zvládnout nebo si zkontrolovat, jestli čtverečky přiřadily správně.

Barevné čtverečky

Další varianty hry

Připravené čtverečky můžete využít i k dalším aktivitám.

NAJDI V OKOLÍ

Děti mohou hledat v okolí předměty daných barev.

PEXESO

Pokud máte čtverečky obarvené jen z jedné strany, můžete si zahrát pexeso.

Pexeso

POPIŠ A PŘIŘAĎ

Se staršími dětmi můžeme hrát hru, při které jeden popisuje, co je na obrázku a druhý hráč podle popisu hledá odpovídající barevný čtvereček.

PAMĚŤOVÁ HRA

Můžeme také trénovat paměť. Do řady dáme buď obrázky nebo barevné čtverečky. Dítě si je prohlédne a snaží se zapamatovat jejich pořadí. Poté řadu přikryjeme utěrkou a dítě se snaží druhou polovinu čtverečků vyskládat ve stejném pořadí.

Barevné čtverečky

Tolik náš dnešní tip na hru, kterou vyrobíte jednoduše a rychle. Využít ji můžete pro nejmenší děti i předškoláky.