Aktivity ke stažení: pipasik.cz

Autorské papírové hry z dílny pipasik.cz jsou mi už nějakou dobu povědomé. Až před pár dny jsem ale zabrousila na jejich web a měla jsem pocit, že jsem objevila poklad.

pipasik.cz: Loďky

Kromě autorských her k zakoupení u nich najdete také spoustu krásných aktivit ke stažení zdarma. No, hned jsem jich několik poslala na vytištění do Copy centra a doma je dotvořila zalaminováním. K některým jsem přidala samolepící suché zipy. 🙂

pipasik.cz: Zvířátka a ocásky

Nápady i jejich grafické zpracování mě naprosto uchvátily a ráda bych vám některé z těchto aktivit představila.

pipasik.cz: Výlet

Pro mladší děti můžeme doporučit aktivitu na procvičování barev „ZMRZLINA“. Dítě přiřazuje barevné kopečky zmrzliny ke kornoutkům s náplní stejné barvy.

pipasik.cz: Zmrzlina

Dále mě zaujala aktivita „LOĎKY“, při které si děti procvičí představivost. Jejich úkolem je přiřadit k loďkám plachtu vhodného tvaru.

pipasik.cz: Loďky

Pro děti, které rády tvoří, můžeme doporučit aktivitu „PTÁČCI“. Z jednotlivých dílků si mohou složit několik známých ptáčků a pak jim ještě dotvořit prostředí z černobílé předlohy.

pipasik.cz: Ptáčci

Aktivity „DUO PUZZLE“ jsem stáhla hned dvě. Jedna z nich je na téma „ZVÍŘÁTKA A OCÁSKY“, druhá na téma „ZVÍŘATKA A STOPY“.

pipasik.cz: Zvířátka a stopy

A poslední z našeho výběru je aktivita na téma „VÝLET“. Soubor obsahuje obrázky budov, přírodních útvarů i topografické značky. Díky nim si můžete s dětmi vytvořit mapu vaší cesty na nějaký výlet. Stačí si vybrat ty budovy a útvary, které jste cestou potkali a poskládat je na podklad.

pipasik.cz: Výlet

Všechny výše uvedené aktivity a ještě několik dalších si můžete zdarma stáhnout ve formátu PDF zde.

pipasik.cz: Ptáčci

Materiály z pipasik.cz vám moc doporučujeme. Najdete mezi nimi pracovní listy pro nejmenší děti, předškoláky i mladší školáky. I autorské hry stojí za to. Tak mrkněte. 🙂